Alergija na insekte
Osećate li se uznemireno svaki put kada ste napolju, zbog straha od alergije na insekte? Da li vam ova alergija onemogućava da se opustite i punim plućima uživate u prirodnim lepotama? Imamo rešenje za vas! Naš asortiman proizvoda pruža efikasnu i pouzdanu zaštitu, donoseći trenutno olakšanje od simptoma.
Sa našim proizvodima, možete se osećati sigurno i zaštićeno gde god da ste. Alergija na insekte više ne mora biti prepreka za uživanje u prirodi - sa našim rešenjima, alergijske reakcije postaju stvar prošlosti.
Omogućite sebi da bezbrižno uživate u svakom trenutku provedenom napolju, bez straha od neugodnih simptoma alergije. Unapredite kvalitet svog života uz naše proizvode, prilagođene vašim specifičnim potrebama.
Prema iskustvima naših korisnika, čak 95% njih prijavljuje značajno smanjenje simptoma. Otkrijte kako je živeti slobodno, bez straha od alergija na insekte, uz naše proizvode.
Alergija izazvana ubodom komarca
Deca su posebno osetljiva na ubode komaraca, pa se kod njih na mestu ujeda često javlja otok i crvenilo. Naročito lako otiču očni kapci i mesta gde se graniče koža i sluzokoža. Zbog jačeg svraba, deca se češu stvarajući kraste koje se mogu i inficirati. Ukoliko je otok izražen ili ukoliko je došlo do većeg broja ujeda, preporučuje se davanje antihistaminika – koji će smanjiti svrab i otok, kao i aplikovanje antihistaminika u vidu gela na mestu ujeda.
Alergija izazvana ubodom pčela, osa, stršljena
Ujed pčele ili ose je za razliku od ujeda komarca veoma bolan, a otok na mestu uboda je skoro uvek veoma izražen. Obično stradaju ruke i noge. Najopasniji ubodi su na vratu i glavi, posebno na licu i oko usana jer su ti delovi veoma prokrvljeni, pa otrov iz žaoke brzo dospeva u krvotok.
Osa i stršljenne ostavljaju žaoku, pa mogu više puta da ubodu, a otrov im je jači od pčelinjeg. Na mestu uboda se javlja crvenilo i bolni otok, a kod osetljivih osoba može da se razvije i teža sistemska reakcija (koprivnjača, povraćanje,proliv, otežano disanje, pa sve do kolapsa i gubitka svesti), koja može životno da ugrozi osobu osetljivu na ujede.
Idealno je odmah staviti led na mesto uboda, pa će i bol i otok biti manji, postupiti kao i kod uboda komarca.
Alergija izazvana ubodom krpelja
Najbolja zaštita od krpelja je ako se pre odlaska u prirodu namažete nekim eteričnim uljem s jakim mirisom. Nakon povratka kući obavezno pregledajte celo telo, od glave do pete. Krpelj se na koži uočava kao malo, crno, strano telo, poput izbočenog mladeža. Na mestu ujeda moguća je pojava svraba i crvenila kože. Nikako ga ne treba kidati i čupati, kao ni ubijati pre nego što odete kod lekara. Krpelj može biti inficiran i prenosioc izazivača Lajmske bolesti.
Alergija izazvana ubodom buve
BUVE su na selu uobičajena pojava. One vole prašinu, ali i kućne ljubimce. Buve »pasu« nežnu dečju kožu, pa su ubodi grupisani u grozdove, nisu preterano veliki (do 1 cm), ali veoma svrbe. Mogu da traju desetak dana (ponekad i duže). Tretman je sličan kao za komarce, a retko se dešavaju ozbiljniji problemi.
Alergija izazvana ubodom pauka
Pauci retko prave ozbiljnije probleme. Slično komarcima, na mestu njihovog ujeda se pojavljuje otok, ali nešto veći i tvrđi i traje koji dan duže. Tako je i tretman isti. Podrazumeva se da treba ukloniti sve paukove u sobi gde dete spava.
Šta privlači insekte?
Najrizičnija grupa su osobe koje provode puno vremena u prirodi, na polju, na reci, svi oni koji su u čestom kontaktu sa insektima.
Visoke temperature, slatko voće, sladoled, slatki napitci, odeća jarkih boja, jaki mirisi sapuna, losiona, krema i parfema.
Simptomi alergija izazvanim ubodom insekata
- Koprivnjača (crveni pečati po telu)
- Otekline
- Mučnina
- Povraćanje i proliv
- Otežano disanje
- Sviranje u grudima
- Smetnje sa gutanjem
Alergija izazvana ubodom insekata - LEČENJE
U slučaju da je osoba sklona alergiji na ubod insekta, treba da se pridržava sledećih mera:
- Odmah izvaditi žalac noktima ili pincetom (ukoliko je ostao).
- Staviti hladan oblog ili naneti sprej koji hladi na mesto uboda.
- Brzo primeniti hitnu terapiju (uvek imati spremne: injekciju adrenalina, ahtihistaminik, kortikosteroid).
- Izbegavati brze pokrete teranja insekata jer tada postaju agresivniji.
- Izbegavati intenzivne mirise (parfeme, kreme za sunčanje, losione) jer privlače insekte.
- Izbegavati bašte sa cvećem, voćnjake.
- Ne jesti voće i slatku hranu na otvorenom.
- Zaštititi otkrivene delove tela pri boravku napolju.
- Ne hodati bos po travi (pčele npr. vole detelinu).
- Izbegavati široku, lepršavu odeću (insekti mogu da se zavuku) i odeću jarkih boja.
- Izbegavati fizičke napore (miris znoja privlači insekte).
- Uvek pokrivati slatku hranu i kante za đubre.