Alergija na lekove
Imate li i vi taj umor od dosadnih alergijskih reakcija? Zaboravite na tu muku jer vam donosimo rešenje koje će vam povratiti osmeh na lice. Otkrijte magične prirodne načine za ublažavanje simptoma i poboljšanje vašeg zdravlja. Neka vaša sloboda od alergija bude naša zajednička misija!
Znamo koliko su neželjeni efekti lekova frustrirajući i koliko su alergijske reakcije dosadne. Ne brinite, tu smo da vam pružimo širok izbor preparata bez ikakvih neželjenih efekata. Naši fantastični klijenti su već osetili neverovatnu slobodu.
Svaki proizvod koji nudimo pažljivo je osmišljen koristeći najkvalitetnije prirodne sastojke. Ovi čarobni sastojci su poznati po svojim blagotvornim svojstvima i ne izazivaju alergijske reakcije. Dakle, nema potrebe da brinete - ova čarolija dolazi bez ikakvih neželjenih efekata!
Vreme je da alergijske reakcije postanu samo ružna uspomena iz prošlosti. Pridružite se našoj misiji i istražite našu fantastičnu ponudu prirodnih preparata. Vaše zdravlje zaslužuje najbolje, zar ne?
Šta je alergija na lekove?
Alergija na lekove je neuobičajena reakcija imunog sistema na lek. Bilo koja supstanca koja je zvanično lek ili supplement (dodatak ishrani) može biti potencijalni alergeni.Najčešći znakovi i simptomi alergije na lekove su osip ili temperatura. Alergija na lek nije isto što i nuspojava leka, poznata moguća reakcija navedena na nalepnici leka.
Kako nastaje alergijska reakcija na lekove?
Alergija na lek javlja se kada imunološki sistem pogrešno identifikuje lek kao štetnu supstancu, poput virusa ili bakterije. Jednom kada imunološki sistem prepozna lek kao štetnu supstancuj, nastaće antitielo specifično za taj lek.
Simptomi alergije na lekove?
Znakovi i simptomi ozbiljne alergije na lek često se javljaju u roku od sat vremena nakon uzimanja leka. Ostale reakcije, posebno osip, mogu se javiti satima, danima ili nedeljama kasnije. Znakovi i simptomi alergije na lekove mogu uključivati:
- Kožni osip
- Urtikarija (koprivnjača)
- Svrab
- Temperatura
- Otok
- Kratkoća daha
- Teško disanje
- Curenje iz nosa
- Svrab i suzne oči
- Anafilaksija
Koji lekovi izazivaju alergiju?
Alergijska reakcija na lek može se javiti kod primene svih lekova. Hemijska struktura leka, njegova molekulska masa, sklonost leka da gradi komplekse sa proteinima iz ljudskog organizma, struktura i vrsta razgradnih produkata – sve su to faktori koji utiču na učestalost pojave alergijske reakcije na lek.
Lekovi nakon čije upotrebe nastaju najčešće opisane alergijske reakcije su: antibiotici (penicilini), lekovi protiv bolova (acetilsalicilna kiselina, tj. aspirin, ibuprofen, naproksen,), citostatici. Kada su u pitanju popularni lekovi najčešća je alergija na brufen, kafetin, i lekove za pritisak.